Analógie k obmedzovaniu DSS

Autor: Peter Hulla | 3.7.2009 o 17:00 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  729x

Keďže ešte stále je veľa tých, ktorí nechápu, čo sa udialo okolo 2. piliera dôchodkového sporenia, siaham hlboko do anlálov a vyťahujem naozaj zjednodušené analógie pre otrlých.

Analógia 1.

Je sucho a úroda paradajok, paprík a ovocia u záhradkárov je katastrofálna. Na trhoch je nedostatok ovocia a zeleniny a tak je všetkým záhradkárom prikázané "v ich záujme" ísť na istotu a sadiť ďalších 20 rokov len nenáročné zemiaky... Dobrú chuť.

Analógia 2.

Zaplatíte si v predstihu dovolenku k moru, ale práve v tomto roku je daždivé počasie. Sklamanie a nálada v spoločnosti je zlá a tak vláda "v celospoločenskom záujme" zakáže cestovkám predávať zájazdy. Ohrozuje to predsa úspory obyvateľstva - miesto toho majú slováci do konca života namiesto dovolenky okopávať na záhradke zemiaky - je to istejšie.

Analógia 3.

Majiteľ penziónu má zlú sezónu (všetci zostali na záhradke okopávať zemiaky), a tak mu obec "vo verejnom záujme" prikáže radšej pred penziónom pestovať zemiaky. Istota je istota...  Navyše v penzióne musí povinne ubytovávať brigádnikov na zemiakových poliach (nie je predsa možné, aby niekto mal prázdny penzión a iný nemal ani kde hlavu zložiť).

Tri "opatrenia" sú super - (do volieb) nikto nemusí riešiť sociálne a potravinové problémy obyvateľstva. Ľudia síce stratili sny a šikovnejší šancu mať sa lepšie, ale koho to zaujíma - väčšina je spokojná, že má aspoň dosť "gruľí", tak ako pred zlým zlým rokom 89. "Nenažrané" mandelinky zemiakové (zo západu) sa medzičasom chystajú na pašu. Vláda nelení a pripravuje administratívne nariadenie pre sťaženie ich prechodu cez hranice... Ale to je už celkom iný príbeh.

Foto: Kaptain Kobold

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sedel s mafiánmi, pozná sa s poslancom. Šéfa sekcie Carga minister podržal

Minister Árpád Érsek sa zastal sekčného šéfa Carga Fazekaša, ktorý sedel s mafiánmi. Známa je už aj identita posledného muža z fotografie.

ŠPORT

Zomrela bývala wimbledonská víťazka Jana Novotná

Češka zomrela vo veku 49 rokov.

KOMENTÁRE

Okamuru musia Česi dostať do izolácie ako Slováci Kotlebu

Okamura je riziko pre budúcnosť Česka.


Už ste čítali?