Analógie k obmedzovaniu DSS

Autor: Peter Hulla | 3.7.2009 o 17:00 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  741x

Keďže ešte stále je veľa tých, ktorí nechápu, čo sa udialo okolo 2. piliera dôchodkového sporenia, siaham hlboko do anlálov a vyťahujem naozaj zjednodušené analógie pre otrlých.

Analógia 1.

Je sucho a úroda paradajok, paprík a ovocia u záhradkárov je katastrofálna. Na trhoch je nedostatok ovocia a zeleniny a tak je všetkým záhradkárom prikázané "v ich záujme" ísť na istotu a sadiť ďalších 20 rokov len nenáročné zemiaky... Dobrú chuť.

Analógia 2.

Zaplatíte si v predstihu dovolenku k moru, ale práve v tomto roku je daždivé počasie. Sklamanie a nálada v spoločnosti je zlá a tak vláda "v celospoločenskom záujme" zakáže cestovkám predávať zájazdy. Ohrozuje to predsa úspory obyvateľstva - miesto toho majú slováci do konca života namiesto dovolenky okopávať na záhradke zemiaky - je to istejšie.

Analógia 3.

Majiteľ penziónu má zlú sezónu (všetci zostali na záhradke okopávať zemiaky), a tak mu obec "vo verejnom záujme" prikáže radšej pred penziónom pestovať zemiaky. Istota je istota...  Navyše v penzióne musí povinne ubytovávať brigádnikov na zemiakových poliach (nie je predsa možné, aby niekto mal prázdny penzión a iný nemal ani kde hlavu zložiť).

Tri "opatrenia" sú super - (do volieb) nikto nemusí riešiť sociálne a potravinové problémy obyvateľstva. Ľudia síce stratili sny a šikovnejší šancu mať sa lepšie, ale koho to zaujíma - väčšina je spokojná, že má aspoň dosť "gruľí", tak ako pred zlým zlým rokom 89. "Nenažrané" mandelinky zemiakové (zo západu) sa medzičasom chystajú na pašu. Vláda nelení a pripravuje administratívne nariadenie pre sťaženie ich prechodu cez hranice... Ale to je už celkom iný príbeh.

Foto: Kaptain Kobold

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Koalícia chce ľuďom prispieť na dovolenky a pôžičky. Hovorí aj o vyšších platoch

Sociálny balíček strán Smer, SNS a Most-Híd začína naberať reálne obrysy.

KOMENTÁRE

Za zvýšenie životnej úrovne v réžii koalície sa nedoplatíme

Maďari dnes dlhujú polovicu záväzku priemerného Slováka.

DOMOV

Dobré ráno: Na Slovensku vyhrávajú leniví a zbabelí politici

Ako si rozoberáme základy demokracie.


Už ste čítali?